- Sposób rejestracji – jak rozpocząć pracę z aplikacją e-Polowanie?
Zainteresowane Koło Łowieckie przesyła wykaz członków koła. Dane niezbędne to imię i nazwisko, pozostałe tj. adres zamieszkania, mail, nr telefonów to dane możliwe do wprowadzenia przez myśliwych samodzielnie. Dostarczeniu podlega również lista sektorów/rewirów obowiązująca w danym kole. Zarząd Koła ustanawia administratora i koordynatora książki elektronicznej w Kole, który będzie posiadał dodatkowe uprawnienia (edycja wpisu, wyłączanie sektorów, itp.)
- Skąd pobrać aplikację e-Polowanie?
Aplikacja e-Polowanie dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play całkowicie za darmo. Dostępny jest również link do pobrania aplikacji na stronie www.e-polowanie.pl.
- W jaki sposób się zalogować?
Po założeniu konta przez administratora Koła, użytkownik otrzymuje na wskazany mail informacje niezbędne do zalogowania: login oraz hasło. Wygenerowane hasło należy zmienić po pierwszym logowaniu.
- Co w przypadku Seniorów, którzy nie posiadają smartfonów. Jak będą dokonywać wpisu?
W świetle obowiązujących przepisów, wpisu na polowanie może dokonać myśliwy bądź osoba upoważniona przez tego myśliwego. Aplikacja e-polowanie zezwala myśliwym na upoważnienie dowolnej liczby osób, które będą mogły dokonać wpisu w ich imieniu. W książce wyświetlony zostanie myśliwy zapisany oraz myśliwy, który dokona wpisu oraz wypisu z polowania w imieniu kolegi.
- Czy istnieje możliwość zapisania się na kilka sektorów/rewirów?
Istnieje możliwość zapisania się na tyle sektorów, na ile pozwalają wewnętrzne uregulowania koła. To Koło Łowieckie decyduje na jakich obwodach i na ile sektorów może zapisać się myśliwy.
- Czy można zapisać się na sektor/rewir na którym już ktoś poluje?
Istnieje możliwość zapisania się na sektor/rewir na którym już ktoś poluje. By zapewnić bezpieczeństwo myśliwym, aplikacja dwukrotnie wyświetli komunikat ostrzegający o obecności innego myśliwego. Oczywiście wpis należy wcześniej zwyczajowo uzgodnić np.: dzwoniąc do kolegi, który zapisał się jako pierwszy. Przy dopisaniu się do polowania kolejnego myśliwego system wyśle sms o takim zdarzeniu.
- Co się stanie w przypadku gdy myśliwy nie wypisze się z sektora/rewiru?
Wszelkie godziny dotyczące rozpoczęcia, zakończenia oraz wcześniejszego wpisu na polowanie, należą do parametrów regulowanych przez poszczególne Koła Łowieckie. Jeśli zarząd Koła zadecyduje, że polowanie może trwać najdłużej do godziny np. 9:00, to w przypadku nie wypisania się z polowania system sam wypisze myśliwego, informując o tym fakcie mailowo upoważnioną osobę np.: łowczego Koła. Polowanie takie będzie w trybie edycji przez 24 godziny. Myśliwy będzie mógł dodać pozyskaną zwierzynę do ewidencji.
- Po co nam mapa w elektronicznej książce polowań?
Koło Łowieckie może dostarczyć granicę obwodów, sektorów oraz urządzenia łowieckie. Administrator systemu e-Polowanie dokona implementacji danych geometrycznych. Każdy użytkownik wówczas będzie posiadał widok mapy z w/w danymi oraz swoją lokalizację. Kliknięcie na mapie w dany sektor będzie skutkowało przekierowaniem do tego sektora w książce ewidencji.
- Czy koło może samo narysować sektory i urządzenia na mapie?
Moduł do zarządzania mapą to bardzo intuicyjne narzędzie, które w przyjazny sposób pozwala na narysowanie sektorów i urządzeń na dostępnych podkładach mapowych.
- Jak długo dostępne są wpisy myśliwych?
Wpisy widoczne są w danym sezonie. Wpisy archiwalne z poprzednich sezonów dostępne są do przeglądania za pomocą strony www.
- Jak jest przewaga aplikacji e-polowanie nad książką tradycyjną?
Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z oszczędności czasu i kosztów poniesionych na dojazdy do tradycyjnej książki, posiadamy dostęp do modułów pozwalających kontrolować plan pozyskania. Dane z wprowadzonych polowań indywidualnych, protokołów upadku, polowań zbiorowych oraz odłowów powodują, że plan pozyskania dostępny w aplikacji jest urealniony o zwierzynę która pozostała do wykonania.
- Co w przypadku gdy użytkownik jest członkiem dwóch i więcej kół łowieckich?
Nie ma potrzeby logowania się innym kontem do poszczególnych Kół. Pesel i hasło są unikalne dla użytkownika. W momencie zalogowania, użytkownik przechodzi w prosty sposób pomiędzy kołami, których jest członkiem.
- Co wyróżnia książkę e-Polowanie od innych aplikacji tego typu?
Przede wszystkim wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów i reagujemy dynamicznie na proponowane zmiany. Posiadamy również cały zespół doradców, którzy służą pomocą 24 godziny na dobę, przez co nie ma możliwości, żeby myśliwy z przyczyn technicznych nie mógł dokonać wpisu.
- Czy w systemie e-Polowanie wykonamy raporty ASF oraz inną sprawozdawczość?
W Systemie zostały przygotowane przejrzyste raporty wzbogacone filmami instruktażowymi.